טנטרה במראה של הצ'אקרות
 
התבגרות כרונולוגית אינה דבר שאתה עושה, זה משהו שקורה מבחינה פיסית. כל ילד נולד ובחלוף השנים הוא גדל. בגרות היא דבר שאתה מביא לחיים שלך. היא נובעת מערנות..." אושו

אנשים רבים נוהגים לקחת את הרכב שלהם באופן קבוע לבדיקה או לתיקון. פה יש נזילה ופה המנוע משמיע רעשים שמראים שמשהו לא מתפקד כראוי.
אנשים נעשים רגישים למשהו "חולה" ברכב שלהם אבל לעצמם , לגופם שלהם הם לא קשובים...
הרבה אנשים נעשים חולים אחרי גיל 40 מתזונה לקויה, חוסר הנעה גופנית או עודף מאמץ, שימוש רב בראש – בחשיבה, וזמן מועט מדי, אם בכלל, הפנוי למה שקורה לנו בענייני לב ורגש...
גברים רבים מגדלים כרס בגיל זה, המלאים ברגשות מודחקים (שמא יפריעו לביזנס !) ובג'אנק פוד באין סוף ארוחות עסקיות של אכילה בלתי מבוקרת...


הדרך הטנטרית, להבדיל מדרכים רוחניות אחרות מתחילה מתשומת לב  לגוף שלנו,  מתוך הערכה וקבלה עמוקה של גופנו כמקדש לנשמה שלנו.
גופינו החל כשהוא נוצר ועוצב מפגישת שני תאים מיניים של הורינו, שנפגשו באקט של אהבה וזוהי מהות אנרגיית החיים שלנו.

הדתות והמסורות השונות יצרו בנו התניות חברתיות, חוקים ואיסורים  שיצרו פחד ואשמה הקשורות למיניות, ובכך סרסו לנו את זרימת אנרגיית החיים בתוכנו, הוויטליות הבריאה והטבעית שלנו.
להתכחש לאנרגיה הטבעית שלנו, זה לא רק מכווץ ומאמלל אותנו, עושה אותנו חולים, זה פשוט בלתי נסבל ובלתי אפשרי לאורך זמן.

וכך קורה שישנם אנשים שמתעורר ומתחיל בם הצורך בחיפוש, והם מגיעים לעולם הטנטרה.

טנטרה היא דרך רוחנית הנוגעת בכל תחומי החיים, דרכה אפשר להתחבר לעוצמה ולפוטנציאל של מי אנחנו באמת ולחיות את חיינו מתוך שלווה ואושר עילאי.
במהותה של דרך זאת הוא החופש המוחלט מהתניות, והשחרור הנעשה בכל המישורים – הגופני, המנטלי, הרגשי, האנרגטי והרוחני.

האינדיבידואל המעוניין להתחבר לעבודת הטרנספורמציה דרך הטנטרה צריך לרוב להתחבר קודם לעבודה של  Sexual De-Conditioning
כלומר, הסרת ההתניות הקשורות לתפיסת המיניות שלו ולמה שנקרא"Reclaim your balls"  כלומר, לדרוש, לטעון את זכותך להיות אדון לביצים שלך ולאישה - לווגינה שלך – ולחיות את אנרגיית החיים שלנו במלוא הפוטנציאל שלה!
רק כאשר נחייה את אנרגיית החיים בתוכנו במלואה, נשחרר את זרימת מעיין החיים שבתוכנו, עולם הטנטרה יכול להתגלות לנו. נוכל להמיר את אנרגיית היצר הבסיסית ליצירתיות ולהתעלות רוחנית. זוהי דרך הטנטרה.
זה יכול לקרות לכולנו בתנאי שלא נתקענו בתחתית הדרך ונפלנו למלכודת 'ההתמכרות המינית' או להתמכרויות אחרות כתחליף – אוכל, כסף וכדומה-  והרבה נופלים פה! הרבה אנשים מכנים התמכרות למיניות בשם טנטרה, כשטנטרה למעשה היא ההיפך מהתמכרות, היא ללכת מעבר לה. טנטרה מתחילה בלב, ומעודדת התמסרות טוטאלית לאהבה.   

האנרגיה הבסיסית שלנו, המינית, אנרגיית החיים הוויטלית הזורמת בנו נקראת גם בלשון הטנטרה "אנרגיית הקונדליני" אותה אנו חווים במקור, בפוטנציאל שלה באזור הזנב, בגב התחתון. נהוג לדמיין אותה כנחש ישן מקופל באזור זה, וכשאנו משקשקים את האגן אנו גורמים לו להתעורר, ולגרום לאנרגיית החיים שלנו להיפתח ולזרום במעלה הגב, דרך מרכזי האנרגיה שלנו המכונות "צ'אקרות" ולהעניק לנו תחושה של אושר אורגזמי.
כשאנרגיית הקונדליני נתקעת, אנו חווים כאבים שונים בגוף הפיסי כמו למשל כאבי גב תחתון או בטן. זוהי אינדיקציה שלא השתמשנו כראוי באנרגיית החיים שלנו. לדוגמה, כאבי הבטן נגרמים כי הדחקנו ולא הרשינו לרגשותינו להתבטא או כאבי גב תחתון מכיוון שדחקנו והתאמצנו מידיי או להיפך, לא הנענו מספיק את גופינו. כניסה לעולם הטנטרה מעודד התבוננות על מה שקורה לגופינו מבפנים, תחושותינו ורגשותינו הפנימיים. התבוננות זאת והתרגולים השונים היא השער לעולם הטנטרה התומך בחיים לא כאב, בריאים ומאוזנים יותר.
כשאנרגיית החיים שלנו לא זורמת אז כמין הסתם חיינו האישיים , היצירתיים, היחסים עם האחר והעולם משום מה לא עובדים.


אז מה עושים ?

עבודה הטנטרה היא במהותה 'עבודה אנרגטית', תהליך של יצירת התרחבות שדרכה אנו עוזרים לאנרגיה שלנו לזרום כלפי מעלה ולמוסס תוך כדי את החסימות שעומדות לנו בדרך. חסימות אלו קשורות לתפקודם של מרכזי האנרגיה שלנו – הצ'אקרות. אושו יצר בשבילינו מדיטציות רבות ומגוונות העוזרות לפתוח את הצ'אקרות. דרך תנועה ושקשוק הגוף, דרך נשימות, דרך קול וצלילים ועוד.

מהי מפת 7 הצ'אקרות העיקריות שלנו?
ומהם 7 הגופים האנרגטיים שהצ'אקרות מהוות המרכז שלהם?
 
 

פירוט הצ'אקרות והגופים:

צ'אקרה ראשונה 

מיקום: אזור עצם הזנב, איברי המין ופי הטבעת
מרכז הגוף הראשון -הגוף הפיסי 

כפי שאמרתי כבר, הרבה מהעבודה כאן, תהיה עבודה של Sexual De-Conditioning
כלומר, הסרת ההתניות הקשורות למיניות שלנו והחיבור למיניות בריאה.
העבודה לחיזוק ואיזון של הצ'אקרה הראשונה תהיה על הפחדים והחרדות שלנו הקשורים בבסיס לפחד לא לשרוד שבסיסו פחד ממוות. העבודה תהיה קשורה ליחסינו לגופינו, לכסף, לאוכל, עבודת התקעקעות בעולם, והקשר וההזנה מאנרגיית האדמה- "אימא אדמה".

הכרה והתחברות לאנרגיה החיתית, החיה בתוכנו ודרכה לאנרגיית החיים שלנו במלוא הפוטנציאל שלה, המחזקת ומבריאה גם את הגוף הפיסי.
איזון הצ'אקרה הראשונה הוא המפתח לעבודת הטרנספורמציה הרוחנית שלנו. איזון פרושו צ'אקרה שאינה סגורה ומכווצת ואינה פתוחה/ פרוצה מידי, לדוגמה: אנחנו לא קמצנים ולא פזרנים מידיי, אנחנו לא סגורים מינית ולא פרוצים מדיי...כשצ'אקרה זאת מאוזנת וחזקה נוכל להשתמש בה להתמרה רוחנית ולא נשפוך את זרעינו לשווא...


צ'אקרה שנייה
 
מיקום: מתחת לטבור
מרכז הגוף השני – הגוף האתרי, הגוף הרגשי, גוף האהבה 

אם דרך הצ'אקרה הראשונה אנחנו חווים מיניות, דרך הצ'אקרה השנייה או הגוף השני החוויה תהיה מעודנת יותר – של חושניות, של רגשות מגוונים. כשהיא במיטבה, שם נחוש את מקור האהבה והקבלה הבסיסית לעצמינו. תחת הטבור היא הנקודה של מקור ה- -Chi  אנרגיית החיים שלנו. ביפנית מרכז זה מכונה "הרה" וכשהוא חזק יש לנו מערכת חיסונית בריאה.

כל האיברים הנשיים נמצאים בסביבת הצ'אקרה השנייה, שם חווינו כולנו את השוק של הניתוק מחבל הטבור, מרחם האימא, "מעולם שכולו טוב". ניתוק כזה יצר בנו חור אנרגטי, תחושת חוסר וצורך להתחבר למישהו, ומכאן גם נובעת חרדת הנטישה והתלות שאנו משליכים על יחסינו עם האחרים.

דרך צ'אקרה זאת הקשורה לתחושות ולרגשות הכי עמוקים שלנו נתעסק בהילינג של הילד/ה שבתוכנו מטראומות קודמות, ומאידך נחזק את ה-Chi ובכך נעצים את  נוכחותו של האני הבוגר. נלמד להיות בוגרים ולקחת אחריות על חיינו תוך כדי שמירה על האיכויות הילדיות שבתוכנו כמו תום לב, אמון, ספונטניות, קלילות וזרימה עם כל רגע ורגע. תהליך זה מאפשר לנו לשפר את היחסים האינטימיים עם עצמינו והסביבה – בעבודה, עם בני זוג, ילדינו וכו'.

צ'אקרה שנייה מאוזנת פרושה – יכולת הכלה רגשית של עצמנו ואחרים. תחושת העצמה ושקט פנימי הנובע מתוך הזנה וחיבור פנימי עם היקום כולו. הרגשה של "להיות בבית"


צ'אקרה שלישית
 
מיקום: אזור מקלעת השמש
מרכז הגוף השלישי – הגוף האסטרלי 

דרך צ'אקרה זאת נלמד להתחבר לעוצמה שבתוכנו. נזהה מתי זו לא עוצמה אלא כוחניות ומשחקי כוח ביחסינו עם האחר ובחיינו הזוגיים.
בצ'אקרה זאת הקשורה לגוף השלישי – הגוף האסטרלי נמצאים גם זיכרונותינו מחיים קודמים והרבה מהם קשורים למאבקי כוחות קרמתיים בלתי פתורים.
פה נחווה כיצד ניתן להפוך כוחניות לעוצמה ואיך אפשר לחיות אותה ללא צורך להיות שליט או נישלט- קורבן. עם ריפוי ואיזון צ'אקרה זאת, אנו חווים את הפתיחה לעצמת הלב שלנו.


צ'אקרה רביעית
 
מיקום: מרכז החזה 
מרכז הגוף הרביעי – הגוף המנטלי
 
זוהי צ'אקרת הלב, האהבה, דרכה מתחילה למעשה דרך הטנטרה. כשהגוף המנטלי שלנו רגוע ונקי ממחשבות אובססיביות, מהתחשבנויות ושיפוטיות אנחנו לומדים לאהוב אהבה לא אנוכית, נתינה וקבלה ללא גבולות.מתחברים בלב לאיכות של - Trust אמון אינסופי בחיים כפי שהם, לאינטואיציה ולחוכמה.
נחייה את חיינו מתוך קלילות והומור ונוכל להיפתח לכישורים שונים כמו לדומה הילינג.  ישנם מדיטציות שונות המיועדות לפתיחת הלב כמו המדיטציה הטיבטית נהדהברמה או המדיטציה של תלמידו של בודהה אטישה. על מדיטציות אלו תוכלו לקרוא וליישם דרך האתר וערוץ היוטיוב שלי. כשצ'אקרת הלב מסונכרנת עם צ'אקרה ראשונה מאוזנת וחזקה, נרגעים גם הסבל  והחרדות הקשורות להישרדות והפחד מהמוות.צ'אקרה חמישית
 
מיקום: מרכז הגרון 
מרכז הגוף החמישי – הגוף הרוחני

דרך צ'אקרה זאת נבטא את עצמינו כאינדיבידואל בעולם.
זהו מקום הקומוניקציה , הביטוי הספונטני והיצירתיות. 
דרך מרכז זה נחווה ונביע את האמת הפנימית שלנו.
ביטוי לא מאוזן – כלומר, דיבור יתר או חוסר ביטוי עלול לגרום לכאבי גרון.
נטייה לשליטה עצמית או/וגם של אחרים, חיקוי אחרים וחוסר אוטנטיות, תיצור חסימה בצ'אקרה זאת ולרוב גם לצוואר תפוס
'
אני מאמין' שנבנה מתוך חיקוי ומאמונות מושאלות שאינן שלנו, חוסם אותנו מלהגשים את ה- 'אני האמיתי' שלנו.
דרך צ'אקרה זאת נעשית ההיוולדות מחדש של ה'אני הרוחני' – היודע את עצמו.


הצ'אקרה השישית – 'העין השלישית'

מיקום: במצח בין שתי הגבות
מרכז הגוף השישי- הגוף הקוסמי  

המרכז דרכו נוצרת 'ראייה פנימית' עמוקה ונרחבת יותר של החיים. 'ראיית על'.
דרך צ'אקרה זאת והגוף הקוסמי מתמוסס 'האני האינדיבידואל'.
מתוך ה-'אין אני' האדם חי את הרצון האלוהי- הקוסמי ומשרת את האמת מתוך "עשה בי כרצונך".
זהו גם הביטוי הגבוהה ביותר של אהבה זוגית, התמוססות של השניים לישות אחת. מפגש של חופש ואהבה כאחד.
 
 
צ'אקרה שביעית – צ'אקרת הכתר
 
מיקום: מעל הראש
מרכז הגוף השביעי – הגוף הנירוני
  
 
אושו אומר  על צ'אקרה זאת בספרו  "Psychology of the Esoteric" :
 
בצ'אקרה השישית איבדנו את עצמינו אבל לא את היקום

"
אתה נמצא לא כאינדיבידואל אלא כישות קוסמית, היקום נמצא.

הצ'אקרה השביעית פירושה לאבד אפילו את הקיים לחוסר קיום.

זה לא איבוד עצמי זה רק איבוד. הקיום הופך לחוסר קיום.
אז אתה בא למקורו האוריגינלי שממנו כל היקום בא ואליו הוא הולך.
 
 
אפילו הקוסמי הוא לא טוטלי מכיוון שחוסר קיום נמצא מעבר לו.

אפילו אלוהים הוא לא הטוטלי. אלוהים הוא לא מוות, אלוהים זה רק חיים.

אלוהים הוא לא חוסר קיום, אלוהים זה רק קיום.

אלוהים הוא לא חושך, אלוהים הוא רק אור.

הוא רק חלק מהשלם, הוא לא השלם.

לדעת את הטוטאלי זה להיות כלום.

רק הכלום יכול לדעת את השלם.

השלמות היא הכלום והכלום הוא השלמות היחידה בשביל הגוף השביעי".

אושו.


אנשים רבים מגיעים אליי לבדיקה אנרגטית ולעיתים קורה למשל שאני מזהה לחץ עצום באזור הלב המדליק נורה אדומה לסיכוי גבוה של "התפוצצות המנוע".
דרך בדיקה אנרגטית אפשר לזהות ולהבין מדוע גב תחתון כואב, בטן כואבת או מה מקור העייפות כרונית.
אפשר לזהות היכן נמצא "חור אנרגטי" הגורם לדליפת אנרגיה או איפה השתמשנו בגופנו בצורה לא נכונה ונוצרה שחיקה, חוסר שיווי משקל פנימי או מחלה.

תחזוקה על ידי בדיקה ,תיקון וחיזוק אנרגטי של ה- Chi שלנו מבעוד מועד תמנע מחלות. היא תמנע 'נפילות גופניות' או רגשיות- פסיכולוגיות, תביא למערכת חיסונית בריאה, ולמודעות ורגישות גבוהה יותר לעצמינו ולחיים. תחבר אותנו עם האושר הפנימי והשקט שמעבר לכל – הריק שממנו נוצרים החיים עצמם וחיינו כפרט, כאינדיבידואל המגשים את הפוטנציאל שלו בחייו העכשוויים.
את הבדיקה האנרגטית שלי אני עושה באמצעות תמציות "פרחי התודעה" שיצרתי "בשדה הבודהה" שבפונה- מפרחי ה-Buddhafield. הבדיקה האנרגטית הישירה עוקפת את הראש, אין צורך בתהליכי חשיבה וניתוח מצב ארוכים, ובכך מזרזת תהליכי ריפוי.
עוד על "תמציות פרחי התודעה" בלינק זה.

הצטרפו אלינו למסע דרך הצ'אקרות...ניקוי ושחרור מדפוסים ואמונות מגבילות, וגילוי מי אתה באמת!
פרטים על הקורס "טנטרה כדרך חיים"בלינק זה
טנטרה במראה של הצ'אקרות
 
התבגרות כרונולוגית אינה דבר שאתה עושה, זה משהו שקורה מבחינה פיסית. כל ילד נולד ובחלוף השנים הוא גדל. בגרות היא דבר שאתה מביא לחיים שלך. היא נובעת מערנות..." אושו

אנשים רבים נוהגים לקחת את הרכב שלהם באופן קבוע לבדיקה או לתיקון. פה יש נזילה ופה המנוע משמיע רעשים שמראים שמשהו לא מתפקד כראוי.
אנשים נעשים רגישים למשהו "חולה" ברכב שלהם אבל לעצמם , לגופם שלהם הם לא קשובים...
הרבה אנשים נעשים חולים אחרי גיל 40 מתזונה לקויה, חוסר הנעה גופנית או עודף מאמץ, שימוש רב בראש – בחשיבה, וזמן מועט מדי, אם בכלל, הפנוי למה שקורה לנו בענייני לב ורגש...
גברים רבים מגדלים כרס בגיל זה, המלאים ברגשות מודחקים (שמא יפריעו לביזנס !) ובג'אנק פוד באין סוף ארוחות עסקיות של אכילה בלתי מבוקרת...


הדרך הטנטרית, להבדיל מדרכים רוחניות אחרות מתחילה מתשומת לב  לגוף שלנו,  מתוך הערכה וקבלה עמוקה של גופנו כמקדש לנשמה שלנו.
גופינו החל כשהוא נוצר ועוצב מפגישת שני תאים מיניים של הורינו, שנפגשו באקט של אהבה וזוהי מהות אנרגיית החיים שלנו.

הדתות והמסורות השונות יצרו בנו התניות חברתיות, חוקים ואיסורים  שיצרו פחד ואשמה הקשורות למיניות, ובכך סרסו לנו את זרימת אנרגיית החיים בתוכנו, הוויטליות הבריאה והטבעית שלנו.
להתכחש לאנרגיה הטבעית שלנו, זה לא רק מכווץ ומאמלל אותנו, עושה אותנו חולים, זה פשוט בלתי נסבל ובלתי אפשרי לאורך זמן.

וכך קורה שישנם אנשים שמתעורר ומתחיל בם הצורך בחיפוש, והם מגיעים לעולם הטנטרה.

טנטרה היא דרך רוחנית הנוגעת בכל תחומי החיים, דרכה אפשר להתחבר לעוצמה ולפוטנציאל של מי אנחנו באמת ולחיות את חיינו מתוך שלווה ואושר עילאי.
במהותה של דרך זאת הוא החופש המוחלט מהתניות, והשחרור הנעשה בכל המישורים – הגופני, המנטלי, הרגשי, האנרגטי והרוחני.

האינדיבידואל המעוניין להתחבר לעבודת הטרנספורמציה דרך הטנטרה צריך לרוב להתחבר קודם לעבודה של  Sexual De-Conditioning
כלומר, הסרת ההתניות הקשורות לתפיסת המיניות שלו ולמה שנקרא"Reclaim your balls"  כלומר, לדרוש, לטעון את זכותך להיות אדון לביצים שלך ולאישה - לווגינה שלך – ולחיות את אנרגיית החיים שלנו במלוא הפוטנציאל שלה!
רק כאשר נחייה את אנרגיית החיים בתוכנו במלואה, נשחרר את זרימת מעיין החיים שבתוכנו, עולם הטנטרה יכול להתגלות לנו. נוכל להמיר את אנרגיית היצר הבסיסית ליצירתיות ולהתעלות רוחנית. זוהי דרך הטנטרה.
זה יכול לקרות לכולנו בתנאי שלא נתקענו בתחתית הדרך ונפלנו למלכודת 'ההתמכרות המינית' או להתמכרויות אחרות כתחליף – אוכל, כסף וכדומה-  והרבה נופלים פה! הרבה אנשים מכנים התמכרות למיניות בשם טנטרה, כשטנטרה למעשה היא ההיפך מהתמכרות, היא ללכת מעבר לה. טנטרה מתחילה בלב, ומעודדת התמסרות טוטאלית לאהבה.   

האנרגיה הבסיסית שלנו, המינית, אנרגיית החיים הוויטלית הזורמת בנו נקראת גם בלשון הטנטרה "אנרגיית הקונדליני" אותה אנו חווים במקור, בפוטנציאל שלה באזור הזנב, בגב התחתון. נהוג לדמיין אותה כנחש ישן מקופל באזור זה, וכשאנו משקשקים את האגן אנו גורמים לו להתעורר, ולגרום לאנרגיית החיים שלנו להיפתח ולזרום במעלה הגב, דרך מרכזי האנרגיה שלנו המכונות "צ'אקרות" ולהעניק לנו תחושה של אושר אורגזמי.
כשאנרגיית הקונדליני נתקעת, אנו חווים כאבים שונים בגוף הפיסי כמו למשל כאבי גב תחתון או בטן. זוהי אינדיקציה שלא השתמשנו כראוי באנרגיית החיים שלנו. לדוגמה, כאבי הבטן נגרמים כי הדחקנו ולא הרשינו לרגשותינו להתבטא או כאבי גב תחתון מכיוון שדחקנו והתאמצנו מידיי או להיפך, לא הנענו מספיק את גופינו. כניסה לעולם הטנטרה מעודד התבוננות על מה שקורה לגופינו מבפנים, תחושותינו ורגשותינו הפנימיים. התבוננות זאת והתרגולים השונים היא השער לעולם הטנטרה התומך בחיים לא כאב, בריאים ומאוזנים יותר.
כשאנרגיית החיים שלנו לא זורמת אז כמין הסתם חיינו האישיים , היצירתיים, היחסים עם האחר והעולם משום מה לא עובדים.


אז מה עושים ?

עבודה הטנטרה היא במהותה 'עבודה אנרגטית', תהליך של יצירת התרחבות שדרכה אנו עוזרים לאנרגיה שלנו לזרום כלפי מעלה ולמוסס תוך כדי את החסימות שעומדות לנו בדרך. חסימות אלו קשורות לתפקודם של מרכזי האנרגיה שלנו – הצ'אקרות. אושו יצר בשבילינו מדיטציות רבות ומגוונות העוזרות לפתוח את הצ'אקרות. דרך תנועה ושקשוק הגוף, דרך נשימות, דרך קול וצלילים ועוד.

מהי מפת 7 הצ'אקרות העיקריות שלנו?
ומהם 7 הגופים האנרגטיים שהצ'אקרות מהוות המרכז שלהם?
 
 

פירוט הצ'אקרות והגופים:

צ'אקרה ראשונה 

מיקום: אזור עצם הזנב, איברי המין ופי הטבעת
מרכז הגוף הראשון -הגוף הפיסי 

כפי שאמרתי כבר, הרבה מהעבודה כאן, תהיה עבודה של Sexual De-Conditioning
כלומר, הסרת ההתניות הקשורות למיניות שלנו והחיבור למיניות בריאה.
העבודה לחיזוק ואיזון של הצ'אקרה הראשונה תהיה על הפחדים והחרדות שלנו הקשורים בבסיס לפחד לא לשרוד שבסיסו פחד ממוות. העבודה תהיה קשורה ליחסינו לגופינו, לכסף, לאוכל, עבודת התקעקעות בעולם, והקשר וההזנה מאנרגיית האדמה- "אימא אדמה".

הכרה והתחברות לאנרגיה החיתית, החיה בתוכנו ודרכה לאנרגיית החיים שלנו במלוא הפוטנציאל שלה, המחזקת ומבריאה גם את הגוף הפיסי.
איזון הצ'אקרה הראשונה הוא המפתח לעבודת הטרנספורמציה הרוחנית שלנו. איזון פרושו צ'אקרה שאינה סגורה ומכווצת ואינה פתוחה/ פרוצה מידי, לדוגמה: אנחנו לא קמצנים ולא פזרנים מידיי, אנחנו לא סגורים מינית ולא פרוצים מדיי...כשצ'אקרה זאת מאוזנת וחזקה נוכל להשתמש בה להתמרה רוחנית ולא נשפוך את זרעינו לשווא...


צ'אקרה שנייה
 
מיקום: מתחת לטבור
מרכז הגוף השני – הגוף האתרי, הגוף הרגשי, גוף האהבה 

אם דרך הצ'אקרה הראשונה אנחנו חווים מיניות, דרך הצ'אקרה השנייה או הגוף השני החוויה תהיה מעודנת יותר – של חושניות, של רגשות מגוונים. כשהיא במיטבה, שם נחוש את מקור האהבה והקבלה הבסיסית לעצמינו. תחת הטבור היא הנקודה של מקור ה- -Chi  אנרגיית החיים שלנו. ביפנית מרכז זה מכונה "הרה" וכשהוא חזק יש לנו מערכת חיסונית בריאה.

כל האיברים הנשיים נמצאים בסביבת הצ'אקרה השנייה, שם חווינו כולנו את השוק של הניתוק מחבל הטבור, מרחם האימא, "מעולם שכולו טוב". ניתוק כזה יצר בנו חור אנרגטי, תחושת חוסר וצורך להתחבר למישהו, ומכאן גם נובעת חרדת הנטישה והתלות שאנו משליכים על יחסינו עם האחרים.

דרך צ'אקרה זאת הקשורה לתחושות ולרגשות הכי עמוקים שלנו נתעסק בהילינג של הילד/ה שבתוכנו מטראומות קודמות, ומאידך נחזק את ה-Chi ובכך נעצים את  נוכחותו של האני הבוגר. נלמד להיות בוגרים ולקחת אחריות על חיינו תוך כדי שמירה על האיכויות הילדיות שבתוכנו כמו תום לב, אמון, ספונטניות, קלילות וזרימה עם כל רגע ורגע. תהליך זה מאפשר לנו לשפר את היחסים האינטימיים עם עצמינו והסביבה – בעבודה, עם בני זוג, ילדינו וכו'.

צ'אקרה שנייה מאוזנת פרושה – יכולת הכלה רגשית של עצמנו ואחרים. תחושת העצמה ושקט פנימי הנובע מתוך הזנה וחיבור פנימי עם היקום כולו. הרגשה של "להיות בבית"


צ'אקרה שלישית
 
מיקום: אזור מקלעת השמש
מרכז הגוף השלישי – הגוף האסטרלי 

דרך צ'אקרה זאת נלמד להתחבר לעוצמה שבתוכנו. נזהה מתי זו לא עוצמה אלא כוחניות ומשחקי כוח ביחסינו עם האחר ובחיינו הזוגיים.
בצ'אקרה זאת הקשורה לגוף השלישי – הגוף האסטרלי נמצאים גם זיכרונותינו מחיים קודמים והרבה מהם קשורים למאבקי כוחות קרמתיים בלתי פתורים.
פה נחווה כיצד ניתן להפוך כוחניות לעוצמה ואיך אפשר לחיות אותה ללא צורך להיות שליט או נישלט- קורבן. עם ריפוי ואיזון צ'אקרה זאת, אנו חווים את הפתיחה לעצמת הלב שלנו.


צ'אקרה רביעית
 
מיקום: מרכז החזה 
מרכז הגוף הרביעי – הגוף המנטלי
 
זוהי צ'אקרת הלב, האהבה, דרכה מתחילה למעשה דרך הטנטרה. כשהגוף המנטלי שלנו רגוע ונקי ממחשבות אובססיביות, מהתחשבנויות ושיפוטיות אנחנו לומדים לאהוב אהבה לא אנוכית, נתינה וקבלה ללא גבולות.מתחברים בלב לאיכות של - Trust אמון אינסופי בחיים כפי שהם, לאינטואיציה ולחוכמה.
נחייה את חיינו מתוך קלילות והומור ונוכל להיפתח לכישורים שונים כמו לדומה הילינג.  ישנם מדיטציות שונות המיועדות לפתיחת הלב כמו המדיטציה הטיבטית נהדהברמה או המדיטציה של תלמידו של בודהה אטישה. על מדיטציות אלו תוכלו לקרוא וליישם דרך האתר וערוץ היוטיוב שלי. כשצ'אקרת הלב מסונכרנת עם צ'אקרה ראשונה מאוזנת וחזקה, נרגעים גם הסבל  והחרדות הקשורות להישרדות והפחד מהמוות.צ'אקרה חמישית
 
מיקום: מרכז הגרון 
מרכז הגוף החמישי – הגוף הרוחני

דרך צ'אקרה זאת נבטא את עצמינו כאינדיבידואל בעולם.
זהו מקום הקומוניקציה , הביטוי הספונטני והיצירתיות. 
דרך מרכז זה נחווה ונביע את האמת הפנימית שלנו.
ביטוי לא מאוזן – כלומר, דיבור יתר או חוסר ביטוי עלול לגרום לכאבי גרון.
נטייה לשליטה עצמית או/וגם של אחרים, חיקוי אחרים וחוסר אוטנטיות, תיצור חסימה בצ'אקרה זאת ולרוב גם לצוואר תפוס
'
אני מאמין' שנבנה מתוך חיקוי ומאמונות מושאלות שאינן שלנו, חוסם אותנו מלהגשים את ה- 'אני האמיתי' שלנו.
דרך צ'אקרה זאת נעשית ההיוולדות מחדש של ה'אני הרוחני' – היודע את עצמו.


הצ'אקרה השישית – 'העין השלישית'

מיקום: במצח בין שתי הגבות
מרכז הגוף השישי- הגוף הקוסמי  

המרכז דרכו נוצרת 'ראייה פנימית' עמוקה ונרחבת יותר של החיים. 'ראיית על'.
דרך צ'אקרה זאת והגוף הקוסמי מתמוסס 'האני האינדיבידואל'.
מתוך ה-'אין אני' האדם חי את הרצון האלוהי- הקוסמי ומשרת את האמת מתוך "עשה בי כרצונך".
זהו גם הביטוי הגבוהה ביותר של אהבה זוגית, התמוססות של השניים לישות אחת. מפגש של חופש ואהבה כאחד.
 
 
צ'אקרה שביעית – צ'אקרת הכתר
 
מיקום: מעל הראש
מרכז הגוף השביעי – הגוף הנירוני
  
 
אושו אומר  על צ'אקרה זאת בספרו  "Psychology of the Esoteric" :
 
בצ'אקרה השישית איבדנו את עצמינו אבל לא את היקום

"
אתה נמצא לא כאינדיבידואל אלא כישות קוסמית, היקום נמצא.

הצ'אקרה השביעית פירושה לאבד אפילו את הקיים לחוסר קיום.

זה לא איבוד עצמי זה רק איבוד. הקיום הופך לחוסר קיום.
אז אתה בא למקורו האוריגינלי שממנו כל היקום בא ואליו הוא הולך.
 
 
אפילו הקוסמי הוא לא טוטלי מכיוון שחוסר קיום נמצא מעבר לו.

אפילו אלוהים הוא לא הטוטלי. אלוהים הוא לא מוות, אלוהים זה רק חיים.

אלוהים הוא לא חוסר קיום, אלוהים זה רק קיום.

אלוהים הוא לא חושך, אלוהים הוא רק אור.

הוא רק חלק מהשלם, הוא לא השלם.

לדעת את הטוטאלי זה להיות כלום.

רק הכלום יכול לדעת את השלם.

השלמות היא הכלום והכלום הוא השלמות היחידה בשביל הגוף השביעי".

אושו.


אנשים רבים מגיעים אליי לבדיקה אנרגטית ולעיתים קורה למשל שאני מזהה לחץ עצום באזור הלב המדליק נורה אדומה לסיכוי גבוה של "התפוצצות המנוע".
דרך בדיקה אנרגטית אפשר לזהות ולהבין מדוע גב תחתון כואב, בטן כואבת או מה מקור העייפות כרונית.
אפשר לזהות היכן נמצא "חור אנרגטי" הגורם לדליפת אנרגיה או איפה השתמשנו בגופנו בצורה לא נכונה ונוצרה שחיקה, חוסר שיווי משקל פנימי או מחלה.

תחזוקה על ידי בדיקה ,תיקון וחיזוק אנרגטי של ה- Chi שלנו מבעוד מועד תמנע מחלות. היא תמנע 'נפילות גופניות' או רגשיות- פסיכולוגיות, תביא למערכת חיסונית בריאה, ולמודעות ורגישות גבוהה יותר לעצמינו ולחיים. תחבר אותנו עם האושר הפנימי והשקט שמעבר לכל – הריק שממנו נוצרים החיים עצמם וחיינו כפרט, כאינדיבידואל המגשים את הפוטנציאל שלו בחייו העכשוויים.
את הבדיקה האנרגטית שלי אני עושה באמצעות תמציות "פרחי התודעה" שיצרתי "בשדה הבודהה" שבפונה- מפרחי ה-Buddhafield. הבדיקה האנרגטית הישירה עוקפת את הראש, אין צורך בתהליכי חשיבה וניתוח מצב ארוכים, ובכך מזרזת תהליכי ריפוי.
עוד על "תמציות פרחי התודעה" בלינק זה.

הצטרפו אלינו למסע דרך הצ'אקרות...ניקוי ושחרור מדפוסים ואמונות מגבילות, וגילוי מי אתה באמת!
פרטים על הקורס "טנטרה כדרך חיים"בלינק זה
הוספת תגובה

2 תגובות לכתבה
2. התועלת בטנטרה sambhavyaa 2016/11/07 21:03
1. התועלת בטנטרה alexa (משתמש/ת אנונימי/ת) 2016/11/07 20:24
יש לך שאלה? בוא נשוחח ב-WhatsApp