פרחים מרפאים - תדרי המאה ה-21

 

מסעה המופלא

של סמבביה אננד

 

כשהתדרים הפנימיים שלנו מכווננים, רוטטים בתדר ההוויה, אנחנו כמו כלי מיתר המכוונן היטב, שכל נגיעה קלה בו יוצרת מוסיקה עילאית שלא מין העולם הזה...מוסיקה שמביאה איתה אושר ואקסטאזה עילאית המהדהדת בשקט לתוך האין סוף...

 

 

תוכן:

 
 1. תחילת החיפוש- אמשטרדם של שנות ה-70
 2. הודו- מפגש עם המסטר אושו- בגואן שרי רג'ניש
 3. תמציות הפרחים של ד"ר באך
 4. ארה"ב- פרחי קליפורניה ואלסקה
 5. תקשור עם הטבע- תמציות פרחי התודעה
 6. 'המולטיברסיטי' באשרם של אושו בפונה-הודו
 7. 'Flowerpuncture' –שיטה טיפולית
 8. תליונים – תכשיטים אנרגטיים
 9. סיפורי פרחים
 10. מיקרים טיפוליים
 11. סדנאות וקורסים
 12.  החזון שלי     

 

1.

 

לפני למעלה מ-30 שנה התוודעתי לראשונה לתמציות פרחי באך. הייתי אז נערה צעירה שיצאה לחו"ל לחיפוש עצמי ללא זמן מוגדר ומצאה את עצמה מתגוררת באמשטרדם של שנות השבעים המאוחרות, תחילתו של העידן החדש.

זה קרה כשחזרתי לאמשטרדם מביקורי הראשון בהודו וחיפשתי דרך להמשיך את אורח החיים שחוויתי שם. מצאתי את ה 'קוסמוס' שהיה אז מרכז רוחני בו אפשר היה ללמוד על אוכל בריא, מדיטציה, יוגה, הילינג, רקוד חופשי ועוד – ואף הסתבר לי, שכל יום שישי בערב לפני הריקוד החופשי היה נתן להיכנס גם לשיעורה של בוני המורה האמריקאית שלימדה פרחי באך...

'מה זה?!' שאלנו את עצמנו בחשדנות- ידידי ואני, מסתבר שאפילו התקופה בהודו לא הצליחה עדיין להוריד מאתנו את הסקפטיות... אבל החלטנו בכל זאת להצטרף לשיעור. בוני, המורה הייתה ערה מספיק לראות שהיינו פתוחים אנרגטית(כנראה אחרי כל ההתנסויות של המדיטציה בהודו) לחוות את תמציות הפרחים למרות הראש הסקפטי שעצר בעדינו, לכן נגשה אלינו ואמרה לנו אישית שתשמח לראות אותנו שוב גם בשבוע הבא...נדנו בראשנו במין אולי והיה לנו די ברור שזה לא בשבילנו.

ואכן, כך קרה שגם בשבוע שאחריו הייתה סיטואציה דומה בה מצאנו את עצמנו עם זמן פנוי לפני הריקוד החופשי ושוב בוני עם שעור תמציות פרחי באך היה אופציה...'טוב', אמרנו לעצמנו, 'נזרום עם המצב...'

בוני לימדה אותנו להתחבר לרגישות שלנו בידיים ואז לחוש את האנרגיה של כל אחת מתמציות פרחי באך...הפלא ופלא, מעולם לא ידעתי תחושות שכאלו...ברגעים אלו גורלי נחרץ גם אם לא ידעתי זאת באותו רגע. זוכרת את תמצית הפרח הראשון אליה נמשכתי אנרגטית-wild oat  שעזר לי אז להתמקד בחיפושי...

רכשתי סט של התמציות והתחלתי להתנסות ולחקור באנרגיות הפרחים ואיך הן משפיעות עלי ועל חברים סביבי רגשית, מנטאלית אנרגטית וגופנית, ואף למדתי דרכן על מצבים פסיכולוגיים שונים של האדם וזה היה מרתק.

חייתי אז בקומונה עם 80 איש ושם נתנה לי ההזדמנות להתחיל לטפל עם התמציות ואף לימדתי שם את קבוצתי הראשונה.

בשל התעניינותי בו זמנית בהתנסות במדיטציה חיפשתי את הקשר שלה עם הפרחים.

כשקראתי את סיפורו האישי של ד"ר באך יכולתי להבין ולקלוט בין השורות שהוא גילה את תכונות הפרחים דרך רגישות ומצב מדידטיבי גבוה במיוחד. מסופר עליו שבדרך כלל הוא עבר קודם דרך מצבים לא נוחים מהם סבל ואז הוא 'הובל' לפרח מסוים שעזר לו ללכת מעבר 'ולחזור לעצמו' הטבעי והנינוח.

חייבת להודות שלא ממש הרגשתי נוח עם הדרך שד"ר באך תיאר את איכות הפרחים- דרך החסרים בהם לוקים בני האדם, חיפשתי דרך הבעה יותר חיובית לדבר עם המטופלים שלי. לכן, כשמאוחר יותר הגיע אלי 'במקרה' דרך אחת מהחברות בקומונה עותק נדיר שעמד להגיע לדפוס שהכיל אינפורמציה מלאה ומרוממת על כל תמצית באך מהאספקט הרוחני שלה כמעט יצאתי מגדרי בשמחה. על הספר שעדיין נמצא ברשותי נמצאת חותמת של בית דפוס בארה"ב אך ללא שם המחברת...

רק מאוחר יותר, בשנות ה-80 כשהתגוררתי בארה"ב הסתבר לי שספר זה נכתב על ידי אישה בשם סוזן גרדן, ספר שמעולם לא יצא לאור ושהיא מתגוררת בצניעות בעירה קטנה בצד המזרחי של ארה"ב לאחר שהאנשים שניהלו את מרכז באך לאחר מותו איימו עליה במשפט אם תפרסם ספר זה מכיוון שלא היו הם מילותיו המדויקות של ד"ר באך.

היה לי עצוב מאד לשמוע זאת. הדרך שהיא כתבה הייתה חיובית ומעוררת השראה והשפיעה פלאים על הדרך שנפתחתי להבין ולחוות את המהות העמוקה יותר של כל אחד מהפרחים ועל הדרך בה לימדתי בקורסים שלי בעולם מאוחר יותר. אגב, סיפור זה נודע לי כשבקרתי במרכז בו יצרו את 'תמציות פרחי קליפורניה', שם פגשתי אדם שהרשים אותי במיוחד ולעולם לא אשכח את האיזון הפנימי שקלטתי ממנו בעת פגישתנו.

 

2.

 

יותר מאוחר, באמצע שנות ה-90 בקרתי במרכז באך שבאנגליה בכדי לרכוש את כל הספרים והמידע שהשאיר אחריו ד"ר באך בכדי להשתמש בהם בקורסים שלי. ניסיתי בתמימותי לשתף את האנשים במרכז בהתנסותי האנרגטיות עם התמציות, והבנתי לצערי שלא היה באמת עם מי לדבר, הם התכחשו לכל דבר שלא נכתב בספרים...גם בית החרושת ליצור התמציות שנבנה על ידי חברה אמריקאית לצידו של ביתו הצנוע של ד"ר באך גרם לי לעצב, כי יכולתי לחוש אנרגטית שעוצמת איכות הריפוי של התמציות ירדה פלאים...

ועם כל זאת, כפי שכבר אמרתי, בעזרת תמציות פרחי באך למדתי רבות על עצמי והאנשים סביבי ועבודתי איתן תמיד לוותה במדיטציות פסיביות ואקטיביות בתנועה וריקוד שלמדתי בהודו מהמסטר הרוחני שלי-אושו, (דאז נקרא- בגואן שרי רגניש) בצרוף עבודה אנרגטית שלמדתי, חקרתי והעמקתי בעזרת מורים רבים וטובים בארה"ב. גם קורסי התרפיה הרבים שעברתי עם עצמי והשנים בהם עסקתי בעבודת גוף (מסג' קוריאני והוליסטי), רייקי, דה-היפנותרפיה, ו-NLP תורמים עד היום לעבודתי ההוליסטית עם אנשים התומכת באיזון גוף נפש ורוח.

הפרחים לקחו (ועדיין לוקחים) אותי סביב העולם, ומצאתי את עצמי  בשנות ה-80 מטפלת ומנחה קבוצות באלסקה(שם גם נפגשתי עם סטיב שיצר אז תמציות מפרחי אלסקה המפורסמות כיום בעולם, והוא שתף אותי בסודותיו), המשכתי לדרום אמריקה- פרו, ברזיל וארגנטינה- בה שהייתי כשנה והצגתי שם לראשונה את פרחי באך בשלוב עם מדיטציה. טיפלתי ולימדתי כ-150 פסיכולוגים ועוררתי שם שאלה שנדונה במאמר ארוך בעיתון האלטרנטיבי דאז Uno Mismo השאלה הייתה: "האם מדיטציה נמצאת מעבר לפסיכולוגיה?"

 

לאחר מכן ב-1988 דרכי הובילה אותי לתל אביב, שם פתחתי מרכז למדיטציה בברכתו של המסטר שלי אושו, ובו התוודעו רבים לראשונה למדיטציות האקטיביות שלו ושם גם טיפלתי ולימדתי לראשונה איך לטפל עם פרחי באך לעשרת המטפלים הראשונים בארץ.

 

לאחר כשנתיים החלטתי לחזור להודו לזמן בלתי מוגבל. הביקורים הקצרים שם לא הספיקו לי, בארץ המצב התודעתי היה עדיין רדום למדי, התגעגעתי לחברי, למורי האהוב אושו ורציתי להמשיך ללמוד ולהתפתח.

כשהגעתי שוב להודו, לאשרם הבינלאומי של אושו בפונה, הוזמנתי לקחת חלק ב- 'מולטיברסיטי' (שכלל אז 9 בתי ספר שונים ללימודי גוף ונפש) לטפל וללמד קורסים להילינג ואיזון אנרגטי עם תמציות פרחי באך.

מצאתי את עצמי בשנים הקרובות מטפלת באנשים רבים, תומכת בעזרת התמציות באנשים שיצאו מקבוצות תרפיה עמוקות והיו זקוקים לאינטגרציה אנרגטית הבנה והפנמה של התהליך שעברו.

תמכתי גם פעמים רבות באנשים רגישים במיוחד שמצבם לא הרשה תהליכי תרפיה מסוימים ואלו התמציות יכלו לעשות בשבילם פלאים דרך העבודה העדינה והעמוקה שלהם.

בשנים האחרונות אני מתבוננת ורואה שהחזון של ד"ר באך שהתמציות שיצר יגיעו למדף בכל בית הולך ומתגשם רק קצת עצוב לי שזה קרה על חשבון האיכות שנחלשה למדי עם היצור התעשייתי המאפשר הפצה מסיבית שכזאת.

   

 

3.

 

תמציות פרחי התודעה

שנות ה-90 בקומונה הבינלאומית של אושו עברו בחגיגה, מפגשים עם אלפי איש המגיעים מרחבי העולם מידי שנה (ואף מישראל החלו להגיע) ללמוד מדיטציה, לעבור תהליכי תרפיה שונים, הילינג וטרנספורמציה רוחנית.

ובינתיים אני וחברי לדרך גדלים עם השנים במדיטציה ואהבה, לתוך רגישות ומודעות גבוהה יותר. תוך כדי אבחונים אנרגטיים וטפולים רבים שלי עם פרחי באך, הגיעה התחושה שישנו צורך בפרחים נוספים, קצת שונים, מסוג אחר...

כאלו שיתמכו בתהליך האישי והקולקטיבי שלנו, כשהן מנקות ומשחררות מתחים במישורים מעודנים יותר, שמעבר לפסיכולוגיה(רגשי-שכלי). פרחים שיתייחסו לנושאים הנוגעים בטרנספורמציה רוחנית כמו: תמיכה במדיטציה, חיבור ואיזון של האנרגיה הנשית והגברית בתוכנו, חיבור למיניות בריאה ומאוזנת ואהבה מודעת(טנטרה), להעצמה פנימית ולמימוש הפוטנציאל האישי, ליצירתיות, קבלה ונתינה והחיבור העמוק למהות ולשקט שמאחורי השקט...היה צורך ללכת מעבר לתרפיה - מעבר לפסיכולוגיה, לתמוך באיכות מדיטטיבית ואהבה ב 'פה ועכשיו' בחיי היום יום.

 

וכך קרה שנפתחתי 'לקריאה' של הפרחים שגדלו מסביב לקומונה ובפארק של האשרם. לעיתים הייתי מתעוררת בבוקר עם תחושה עזה ללכת לכוון הפארק, לא יודעת בדיוק למה ולאן, כשלפתע אני מוצאת את עצמי עומדת לפני פרח או עץ המכוסה כולו פריחה...

ברגעים אלו אני חווה בגופי פתיחות ורגישות יתר, מין התרחבות והתעלות רוח, המחשבות הולכות ונמוגות ומתוך מצב של 'נומיינד'- שקט מוחלט, נוצרת יכולת הקשבה עמוקה שדרכה אפשר לשמוע מסרים מהפרחים...

לעיתים קורה שבספונטאניות גופי מתחיל לרקוד ולשיר וככל שהוא נפתח ומתרחב אני יכולה לחוש את איכויות הריפוי שלפרח מסוים זה יש להציע.

להפתעתי, פעמים רבות אני מגלה שהפרח שהתגלה לי מתייחס בתכונותיו לנושא קולקטיבי מסוים שרבים מבאי הקומונה מתעסקים בו ברגע זה.

ואז ישנו היום והזמן המדויק להכין את תמצית הפרחים. זה קורה בימים בהירים ושמשיים, בשיא הפריחה וכשאני פתוחה ורגישה...אני קשובה לעץ ולישויות סביבו, ואני מונחה למספר מדויק של פרחים בריאים, בשיא פריחתם שלרוב הם פשוט נופלים לידי...אני מניחה אותם לצוף בקערת זכוכית בתוך מים טהורים, מניחה את הצלחת על האדמה מתחת ל 'עץ האם' כשאני משגיחה שהשמש זורחת מעליה במשך כל התהליך ועוזרת 'בבישול' התמצית.

וכמו בכל בשול מוצלח, חשוב מאד להיות קשוב ומדויק בזמן הבישול- אסור לבשל יותר מידי כי התמצית תתאדה(תישרף) וכמובן לא פחות מידי כי אז התמצית לא תהיה בפוטנציאל הגבוה ביותר שלה.

לאחר מספר שעות, כשאני יושבת מדיטטיבית נוכחת וקשובה בזמן שהפרחים נותנים את עצמם טוטלית, מגיע הזמן לאסוף את התמצית. אני מסירה ומסננת את הפרחים ומשתמשת רק במים עם התדרים שהשאירו הפרחים בתוכם ומוזגת אותם לתוך בקבוק שבחציו ברנדי בכדי לשמר את תרכיז התמצית לשנים הבאות.

תארו לכם שאתם מציפים ושוטפים את גופכם מידי פעם במים שבתוכם מספר טיפות של תמציות פרחים הנושאות ויברציות של איכויות חיוביות כמו- שקט ורוגע או חיות ועיירות, מיניות בריאה ושמחת חיים, תדרים של אהבה, מרכוז ובהירות של מחשבה, בטחון והערכה פנימית, אנרגיה יצירתית, הומור וצחוק...

 

מאחורי כל הכנת תמצית מפרח נמצא סיפור –'סיפור קסמים'- Magic Stories אותם אני מספרת בספרי- "Communion with Nature"- באחדות עם הטבע. חלקם כבר תרגמתי והם נמצאים גם באתרי. ראו ספורי פרחים בלינק זה

 

 

4.

 

לקח לי כ-7 שנים ליצור את הסט המלא של 32 תמציות הפרחים, ואז ידעתי בברור שיש לי את כל התמציות הדרושות לטפל בעצמי ובסובבים לי.

לא ידעתי אז שבשנת 2013 אקבל הזמנה ליצור תמצית פרח נוספת החשובה כל כך לקפיצה הקוונטית שרבים מאיתנו מתמודדים איתה בזמן זה...

 

מה שאהבתי הוא שמעולם לא טרחתי לצאת לחפש אותם, הם פשוט מצאו אותי בזמן הנכון והמדויק ו 'רתמו אותי לעבודה'...

ובנוסף, יש לציין שיצירת התמציות החדשות לא דרשה ממני  לעבור דרך סבל

וסימפטומים לא נעימים(כמו שהיה צריך לעבור ד"ר באך) להיפך, כל יצירת תמצית הייתה חגיגה והתרוממות רוח...קראתי  לתמציות אלו:

Buddhafield Flower Essences™  - 'פרחי הבודהה' או 'פרחי התודעה' כי הן נוצרו בשדה אנרגיה מיוחד במינו הרוטט בתודעה גבוהה יותר, מקום בו חי אחד מהמורים הרוחניים הדגולים ביותר, שהשאיר את חותמו בעולם וכן ספגו הפרחים גם את הויברציות של אלפי מודטים שהגיעו למקום מאז שנות ה-70. מעניין היה לבחון ,כשבדקתי אותם פרחים הגדלים גם באזורים שונים בעולם הבחנתי שהתדר של פרח שגדל ב 'בודהה-פילד' הרבה יותר גבוה ומכאן עוצמת הריפוי של תמציות פרחי הבודהה.

 

תודתי להרבה מחברי שהיו שותפים בתהליך יצירת תמציות הפרחים בצורה זו או אחרת. לדוגמה, חברה שפנתה אלי ופרח הספטודאה בכף ידה והיא מתפקעת בצחוק אדיר מהבטן אומרת לי שאני חייבת לבדוק פרח זה...(ראו סיפור הספטודיאה באתר שלי)או חבר אחר שהצטרף אלי בזמן שהכנתי את תמצית הבוהיניה וישבנו ובכינו יחדיו במשך שעות והורדנו מעלינו שנים(כנראה גם מחיים קודמים)של כאב וצער עמוק...או חבר שהגיע לפתע והצטרף אלי למדיטציה בזמן שהכנתי את תמצית ההיביסקוס הלבן(שתוכו אדום)-פרח טנטרי שפותח את כל הצ'אקרות ומביא להתמרה אנרגטית ואקסטאזה עילאית...

היו לי שנים רבות של התנסויות וחקירה של תמציות הפרחים על עצמי והאנשים סביבי באופן אישי אינדיבידואלי אבל גם קבוצתי... תארו לכם באחת הקבוצות לנשים של 'טיבטן פלסינג הילינג' באשרם – כ-100  נשים שוכבות על מזרונים תחת מבנה פירמידה ענק וכולן מחוברות פיסית ואנרגטית- ואני מטפטפת לכל אחת תרכובת של מספר תמציות תחת הלשון בכדי 'לתדלק' את התהליך...דמינו לכם מה קרה שם?... כמובן שתמצית הרימון הייתה תמיד כלולה בתרכובת, שאין כמוה- תומכת בהתחברות לתדר הנשי המאוזן, מהווה מרפא לאיברים השונים של האישה, ממוסס ציסטות, עוזר לפוריות ועוד.

מלבד זאת הנחתי קבוצות הילינג וקורסים ארוכים של הילינג אנרגטי שכלל את תמציות פרחי באך בחלק הראשון ובחלקו השני פרחי הבודהה בשלוב מדיטציות שונות ועבודת טרנספורמציה עמוקה של הצ'אקרות והגופים המעודנים.

לימדתי את שיטתי הייחודית לאיזון ולהילינג עם תמציות פרחים 'Flowerpuncture' - כשהמטופל שוכב ואני מניחה את בקבוקי התמציות על גופו של המטופל במקומות מדויקים (בדומה לטיפול סיני עם מחטים)והאדם נכנס לתוך הרפיה עמוקה מאד הנגרמת לו כתוצאה משחרור מתחים מהגופים המעודנים, לעיתים ממתחים עתיקי יומין במיוחד ואפילו מחיים קודמים..

בשנים האחרונות יצרתי גם תליונים- תכשיטים אנרגטיים אפקטיביים במיוחד אותם אפשר לענוד על הגוף המכילים תרכובות של תמציות פרחים שונות התומכות ב- הרגעה, חיזוק המערכת החיסונית, יצירתיות, תליון לנשים, תליון 'לגבר השלם', שיקוי טנטרי לזוגות, תליון למטפלים, לצחוק והומור...התליונים נמכרים כיום גם דרך מגזין הניו-אייג הידוע בהולנד-Happinez

ובמקומות שונים בעולם כשאני נוסעת לטפל וללמד קורסים.

 

5.

 

תמציות פרחי הבודהה נמכרו גם בחנויות העידן החדש שצצו כפטריות סביב הקומונה של אושו. במשך 12 השנים בהם התגוררתי בהודו, הוזמנתי מספר פעמים ללמד את הקורסים שלי גם ביפן.

ואז, חשתי שמשהו בחיי עומד להשתנות...מצאתי את עצמי נוסעת כל שנה למספר חודשים למדיטציה בהרי ההימלאיה כשאני עוברת תהליכים עמוקים עם עצמי וגם מקבלת תמיכה ממספר מורים רוחניים שפגשתי בדרך...השקט האין סופי של הרי ההימלאיה המושלגים מאז ועד עולם החל להדהד גם בתוכי.

ידעתי את השקט שמאחורי השקט, שמאחורי השקט...

 

יום אחד היה לי חיזיון...ראיתי עץ ושורשיו בחולות המדבר, עלי השלכת שלו הפכו לדמעות שנשרו לאדמה...ידעתי שהמדבר נמצא הפעם בישראל ושאני נקראת לשתף שם את עבודתי... חזרתי לישראל לאחר 25 שנה.

לאחר כ-10 שנים בתל אביב של טיפולים וקורסים רבים עם אנשי המרכז, אני מתגוררת במושב אמירים בצפון.

 

ומה החזון שלי בקשר לתמציות פרחי התודעה?

שיגיעו לידי מטפלים ומרפאים הוליסטיים/אלטרנטיביים רבים בארץ ובעולם, שהתנסו בהם ושיתמכו על ידם, ושיראו את הערך המוסף שמביאות התמציות לטיפולים השונים של איזון גוף ונפש.

שיגיעו לידי אנשים של יוגה ומדיטציה מכל הסוגים ולכל בני האדם השואפים לאזן גוף-נפש ורוח ולהגיע להרמוניה, הגשמת הפוטנציאל האישי, אושר ושלווה פנימית.

 

מקרים שטפלתי בהם עם תמציות פרחי התודעה

אתמול הגיעה אלי אחת מהתלמידות שלי שעברה אצלי את קורס הטרנספורמציה פעמיים. בפעם השנייה נכנסה להריון(כמו שקורה לרבות מתלמידותיי בכל קורס). היא הגיעה אלי עם בטן ענקית לפניה כשהיא מתלוננת על שעול שאינו פוסק במשך החודש האחרון. עשיתי לה בדיקה אנרגטית ומצאתי מספר תמציות שנמשכו לאזור צ'אקרת הגרון שלה.

אחת מהתמציות נתנה אינדיקציה של כעס נצבר שלא מבוטא. שאלתי אותה על מי היא כועסת. 'אימא', ענתה מיד. בקשתי שתדבר אליה, שתוציא הכול. לאחר מכן שתפה אותי שמשהו השתנה ביחסיה עם אמא מאז שהיא בהריון, נוצר מצב תלותי ביניהן והיא נותנת לזה לקרות כי היא חושבת שהיא 'חייבת' לאימה מכיוון שהיא עומדת להיות הסבתא...(יש לציין שעבודה בסיסית של שחרור מתלות מאימא שהביא ליחסים בריאים יותר ביניהן היא כבר עשתה בקורס) ברגע שהיא הבינה שזהו דפוס מחשבתי רעיוני ישן שהסתנן בגלל מצב ההיריון היא שחררה וצללה לתהליך מנוחה והילינג עמוק בעזרת תמציות נוספות שהנחתי על גרונה והפלא ופלא- אף לא שעול אחד...בין התמציות היה גם פרח הספטודאה לשחרור כעסים ופרח הרמון כתמיכה ללידה...לידה מוצלחת אישה יקרה!

 

מקרה נוסף- חבר וקולגה שלי שלימד בקומונה שלנו בהודו טאי צי, צי'קונג והילינג, בא אלי לביקור קצר לפני טיסתו לאירופה. הוא ספר לי כלאחר-יד שמזה שנים הוא סובל מצפצופים באוזניים. התפלאתי שהוא מעולם לא שתף אותי לפני כן, מסתבר שהוא נסה כבר הכול ולא ראה יותר שום תקווה לפתרון בעיה זאת. 'בוא ננסה', אמרתי לו. היו לנו 10 דקות לפני שהיה צריך לעזוב לשדה התעופה. אבחנתי אותו אנרגטית ומצאתי 3 תמציות ששתיים נמשכו לאזור האוזניים ואחת לאזור הכליות...כליות? 'כן' אמר לי 'לפני יותר מ-20 שנה הן נפגעו לי בגלל מחלת מין קשה...' הקשר האנרגטי בין הכליות המוחלשות לאוזניים גורם כנראה לקצר וצפצופים באוזניים...אך לא ידעתי בוודאות. שלחתי את ידידי לדרכו עם בקבוק תרכובת של שלושת התמציות. מספר ימים מאוחר יותר אני מקבלת טלפון מאירופה. זה היה ידידי שספר

לי על לילה שלם של תהליך פנימי עם תמציות הפרחים בזמן שחיכה לטיסה שלו במלון בבומבי, ועל השקט שחזר לאוזניו.

 

 
 

 6.

 

 

מכתב ממטופל עם תמציות פרחי הבודהה- פרחי התודעה

לסמבביה היקרה שלום,

רציתי לומר לך תודה מקרב לב על הטיפול היעיל שזכיתי לקבל ממך,

הגעתי אלייך סובל מנפילות דיכאון, וחוסר ביטחון,

עייפויות לא מוסברות, ואחרי שניסיתי

שיטות אחרות אלטרנטיביות שלא הועילו,

מאוד הופתעתי מהמהירות שבה חל השינוי,

בטיפול הראשון, כבר כשהנחת את התמציות על גופי הרגשתי תחושות נעימות בגוף,

והצ'אקרה התחתונה שהייתה הכי חסומה, הרגישה פתאום הכי נעים,

יצאתי מהטיפול מלא אנרגיות.

מאוד מהר קיבלתי תגובות מחברים שהרגישו שינוי אצלי,

כיום אני מרגיש שיפור גדול, יותר קל לי להגיד 'לא' למרות שיש אנשים שלא

אוהבים את זה, וגם הכרתי משהי (זה גם נושא שהיה חסום אצלי שנים

והסב לי המון כאב )

גם מאוד התחברתי לפשטות והצניעות שלך, ואני מתכוון ללמוד אצלך

את השיטה שלך,

תודה על כל הנתינה

באהבה א. א

 

 

"פרחים הם יותר בר חלוף, יותר אתריים, ויותר מעודנים מהצמחים שדרכם הם יתהוו, הם הופכים לשליחים מהמישור האחר, כמו גשר בין העולם הגשמי של צורות לעולם שמעבר לצורות ותבניות. לא רק שיש להם ריח מעודן ומהנה לבני אנוש אלא הם גם הביאו אתם ניחוח מממלכת הרוח..."

אקהרט טולה, בתרגום חופשי מתוך ספרו "ארץ חדשה- להתעורר לתכלית חייך"

 

"...המפגש הזה עם פרח יכול להיות הצצה אל תוך היקום, מכוון שפרח הוא לא רק פרח. זהו כל היקום הגדל אל תוך פרח, כל היקום נהיה פרח. ואתה גם כן לא רק בן אדם, כל היקום נעשה מודע בתוכך, גם זאת פריחה. וכאשר שני פרחים אלו נפגשים, מפגש זה הוא מופלא, של התלהבות עילאית, של אקסטאזה, ודרך מפגש זה, לראשונה בחייך אתה נעשה מודע לקיום שמעבר למילים..."

Osho – That art Thou #47           

 

סמבביהAnand Sambhavya , תלמידתו של אושו מאז 1980. התגוררה במשך שנים רבות בקומונה הבינלאומית של אושו בהודו, שם יצרה את "תמציות פרחי התודעה", התומכות באיזון אנרגטי והילינג ובטרנספורמציה רוחנית..

הדריכה ב'מולטיברסיט'י בפונה-הודו, ביפן, ארה"ב, אירופה ודרום אמריקה.

מטפלת, מלמדת קורסים ומכשירה מטפלים להעצמה אישית וטרנספורמציה בדרך הטנטרה, וקורסים להילינג - איזון והעצמה של הצ'קרות בעזרת תמציות פרחי-הבודהה- פרחי התודעה.

 
לפרטים נוספים על מהות הטיפול עם תמציות פרחי התודעה: flowerpuncture  בלינק זה

 

לפרטים נוספים על קורס ההילינג האנרגטי השנתי והכשרת מטפלים ליחצו על לינק זה 

 

052-4860131

 

 

 

 


פרחים מרפאים - תדרי המאה ה-21

 

מסעה המופלא

של סמבביה אננד

 

כשהתדרים הפנימיים שלנו מכווננים, רוטטים בתדר ההוויה, אנחנו כמו כלי מיתר המכוונן היטב, שכל נגיעה קלה בו יוצרת מוסיקה עילאית שלא מין העולם הזה...מוסיקה שמביאה איתה אושר ואקסטאזה עילאית המהדהדת בשקט לתוך האין סוף...

 

 

תוכן:

 
 1. תחילת החיפוש- אמשטרדם של שנות ה-70
 2. הודו- מפגש עם המסטר אושו- בגואן שרי רג'ניש
 3. תמציות הפרחים של ד"ר באך
 4. ארה"ב- פרחי קליפורניה ואלסקה
 5. תקשור עם הטבע- תמציות פרחי התודעה
 6. 'המולטיברסיטי' באשרם של אושו בפונה-הודו
 7. 'Flowerpuncture' –שיטה טיפולית
 8. תליונים – תכשיטים אנרגטיים
 9. סיפורי פרחים
 10. מיקרים טיפוליים
 11. סדנאות וקורסים
 12.  החזון שלי     

 

1.

 

לפני למעלה מ-30 שנה התוודעתי לראשונה לתמציות פרחי באך. הייתי אז נערה צעירה שיצאה לחו"ל לחיפוש עצמי ללא זמן מוגדר ומצאה את עצמה מתגוררת באמשטרדם של שנות השבעים המאוחרות, תחילתו של העידן החדש.

זה קרה כשחזרתי לאמשטרדם מביקורי הראשון בהודו וחיפשתי דרך להמשיך את אורח החיים שחוויתי שם. מצאתי את ה 'קוסמוס' שהיה אז מרכז רוחני בו אפשר היה ללמוד על אוכל בריא, מדיטציה, יוגה, הילינג, רקוד חופשי ועוד – ואף הסתבר לי, שכל יום שישי בערב לפני הריקוד החופשי היה נתן להיכנס גם לשיעורה של בוני המורה האמריקאית שלימדה פרחי באך...

'מה זה?!' שאלנו את עצמנו בחשדנות- ידידי ואני, מסתבר שאפילו התקופה בהודו לא הצליחה עדיין להוריד מאתנו את הסקפטיות... אבל החלטנו בכל זאת להצטרף לשיעור. בוני, המורה הייתה ערה מספיק לראות שהיינו פתוחים אנרגטית(כנראה אחרי כל ההתנסויות של המדיטציה בהודו) לחוות את תמציות הפרחים למרות הראש הסקפטי שעצר בעדינו, לכן נגשה אלינו ואמרה לנו אישית שתשמח לראות אותנו שוב גם בשבוע הבא...נדנו בראשנו במין אולי והיה לנו די ברור שזה לא בשבילנו.

ואכן, כך קרה שגם בשבוע שאחריו הייתה סיטואציה דומה בה מצאנו את עצמנו עם זמן פנוי לפני הריקוד החופשי ושוב בוני עם שעור תמציות פרחי באך היה אופציה...'טוב', אמרנו לעצמנו, 'נזרום עם המצב...'

בוני לימדה אותנו להתחבר לרגישות שלנו בידיים ואז לחוש את האנרגיה של כל אחת מתמציות פרחי באך...הפלא ופלא, מעולם לא ידעתי תחושות שכאלו...ברגעים אלו גורלי נחרץ גם אם לא ידעתי זאת באותו רגע. זוכרת את תמצית הפרח הראשון אליה נמשכתי אנרגטית-wild oat  שעזר לי אז להתמקד בחיפושי...

רכשתי סט של התמציות והתחלתי להתנסות ולחקור באנרגיות הפרחים ואיך הן משפיעות עלי ועל חברים סביבי רגשית, מנטאלית אנרגטית וגופנית, ואף למדתי דרכן על מצבים פסיכולוגיים שונים של האדם וזה היה מרתק.

חייתי אז בקומונה עם 80 איש ושם נתנה לי ההזדמנות להתחיל לטפל עם התמציות ואף לימדתי שם את קבוצתי הראשונה.

בשל התעניינותי בו זמנית בהתנסות במדיטציה חיפשתי את הקשר שלה עם הפרחים.

כשקראתי את סיפורו האישי של ד"ר באך יכולתי להבין ולקלוט בין השורות שהוא גילה את תכונות הפרחים דרך רגישות ומצב מדידטיבי גבוה במיוחד. מסופר עליו שבדרך כלל הוא עבר קודם דרך מצבים לא נוחים מהם סבל ואז הוא 'הובל' לפרח מסוים שעזר לו ללכת מעבר 'ולחזור לעצמו' הטבעי והנינוח.

חייבת להודות שלא ממש הרגשתי נוח עם הדרך שד"ר באך תיאר את איכות הפרחים- דרך החסרים בהם לוקים בני האדם, חיפשתי דרך הבעה יותר חיובית לדבר עם המטופלים שלי. לכן, כשמאוחר יותר הגיע אלי 'במקרה' דרך אחת מהחברות בקומונה עותק נדיר שעמד להגיע לדפוס שהכיל אינפורמציה מלאה ומרוממת על כל תמצית באך מהאספקט הרוחני שלה כמעט יצאתי מגדרי בשמחה. על הספר שעדיין נמצא ברשותי נמצאת חותמת של בית דפוס בארה"ב אך ללא שם המחברת...

רק מאוחר יותר, בשנות ה-80 כשהתגוררתי בארה"ב הסתבר לי שספר זה נכתב על ידי אישה בשם סוזן גרדן, ספר שמעולם לא יצא לאור ושהיא מתגוררת בצניעות בעירה קטנה בצד המזרחי של ארה"ב לאחר שהאנשים שניהלו את מרכז באך לאחר מותו איימו עליה במשפט אם תפרסם ספר זה מכיוון שלא היו הם מילותיו המדויקות של ד"ר באך.

היה לי עצוב מאד לשמוע זאת. הדרך שהיא כתבה הייתה חיובית ומעוררת השראה והשפיעה פלאים על הדרך שנפתחתי להבין ולחוות את המהות העמוקה יותר של כל אחד מהפרחים ועל הדרך בה לימדתי בקורסים שלי בעולם מאוחר יותר. אגב, סיפור זה נודע לי כשבקרתי במרכז בו יצרו את 'תמציות פרחי קליפורניה', שם פגשתי אדם שהרשים אותי במיוחד ולעולם לא אשכח את האיזון הפנימי שקלטתי ממנו בעת פגישתנו.

 

2.

 

יותר מאוחר, באמצע שנות ה-90 בקרתי במרכז באך שבאנגליה בכדי לרכוש את כל הספרים והמידע שהשאיר אחריו ד"ר באך בכדי להשתמש בהם בקורסים שלי. ניסיתי בתמימותי לשתף את האנשים במרכז בהתנסותי האנרגטיות עם התמציות, והבנתי לצערי שלא היה באמת עם מי לדבר, הם התכחשו לכל דבר שלא נכתב בספרים...גם בית החרושת ליצור התמציות שנבנה על ידי חברה אמריקאית לצידו של ביתו הצנוע של ד"ר באך גרם לי לעצב, כי יכולתי לחוש אנרגטית שעוצמת איכות הריפוי של התמציות ירדה פלאים...

ועם כל זאת, כפי שכבר אמרתי, בעזרת תמציות פרחי באך למדתי רבות על עצמי והאנשים סביבי ועבודתי איתן תמיד לוותה במדיטציות פסיביות ואקטיביות בתנועה וריקוד שלמדתי בהודו מהמסטר הרוחני שלי-אושו, (דאז נקרא- בגואן שרי רגניש) בצרוף עבודה אנרגטית שלמדתי, חקרתי והעמקתי בעזרת מורים רבים וטובים בארה"ב. גם קורסי התרפיה הרבים שעברתי עם עצמי והשנים בהם עסקתי בעבודת גוף (מסג' קוריאני והוליסטי), רייקי, דה-היפנותרפיה, ו-NLP תורמים עד היום לעבודתי ההוליסטית עם אנשים התומכת באיזון גוף נפש ורוח.

הפרחים לקחו (ועדיין לוקחים) אותי סביב העולם, ומצאתי את עצמי  בשנות ה-80 מטפלת ומנחה קבוצות באלסקה(שם גם נפגשתי עם סטיב שיצר אז תמציות מפרחי אלסקה המפורסמות כיום בעולם, והוא שתף אותי בסודותיו), המשכתי לדרום אמריקה- פרו, ברזיל וארגנטינה- בה שהייתי כשנה והצגתי שם לראשונה את פרחי באך בשלוב עם מדיטציה. טיפלתי ולימדתי כ-150 פסיכולוגים ועוררתי שם שאלה שנדונה במאמר ארוך בעיתון האלטרנטיבי דאז Uno Mismo השאלה הייתה: "האם מדיטציה נמצאת מעבר לפסיכולוגיה?"

 

לאחר מכן ב-1988 דרכי הובילה אותי לתל אביב, שם פתחתי מרכז למדיטציה בברכתו של המסטר שלי אושו, ובו התוודעו רבים לראשונה למדיטציות האקטיביות שלו ושם גם טיפלתי ולימדתי לראשונה איך לטפל עם פרחי באך לעשרת המטפלים הראשונים בארץ.

 

לאחר כשנתיים החלטתי לחזור להודו לזמן בלתי מוגבל. הביקורים הקצרים שם לא הספיקו לי, בארץ המצב התודעתי היה עדיין רדום למדי, התגעגעתי לחברי, למורי האהוב אושו ורציתי להמשיך ללמוד ולהתפתח.

כשהגעתי שוב להודו, לאשרם הבינלאומי של אושו בפונה, הוזמנתי לקחת חלק ב- 'מולטיברסיטי' (שכלל אז 9 בתי ספר שונים ללימודי גוף ונפש) לטפל וללמד קורסים להילינג ואיזון אנרגטי עם תמציות פרחי באך.

מצאתי את עצמי בשנים הקרובות מטפלת באנשים רבים, תומכת בעזרת התמציות באנשים שיצאו מקבוצות תרפיה עמוקות והיו זקוקים לאינטגרציה אנרגטית הבנה והפנמה של התהליך שעברו.

תמכתי גם פעמים רבות באנשים רגישים במיוחד שמצבם לא הרשה תהליכי תרפיה מסוימים ואלו התמציות יכלו לעשות בשבילם פלאים דרך העבודה העדינה והעמוקה שלהם.

בשנים האחרונות אני מתבוננת ורואה שהחזון של ד"ר באך שהתמציות שיצר יגיעו למדף בכל בית הולך ומתגשם רק קצת עצוב לי שזה קרה על חשבון האיכות שנחלשה למדי עם היצור התעשייתי המאפשר הפצה מסיבית שכזאת.

   

 

3.

 

תמציות פרחי התודעה

שנות ה-90 בקומונה הבינלאומית של אושו עברו בחגיגה, מפגשים עם אלפי איש המגיעים מרחבי העולם מידי שנה (ואף מישראל החלו להגיע) ללמוד מדיטציה, לעבור תהליכי תרפיה שונים, הילינג וטרנספורמציה רוחנית.

ובינתיים אני וחברי לדרך גדלים עם השנים במדיטציה ואהבה, לתוך רגישות ומודעות גבוהה יותר. תוך כדי אבחונים אנרגטיים וטפולים רבים שלי עם פרחי באך, הגיעה התחושה שישנו צורך בפרחים נוספים, קצת שונים, מסוג אחר...

כאלו שיתמכו בתהליך האישי והקולקטיבי שלנו, כשהן מנקות ומשחררות מתחים במישורים מעודנים יותר, שמעבר לפסיכולוגיה(רגשי-שכלי). פרחים שיתייחסו לנושאים הנוגעים בטרנספורמציה רוחנית כמו: תמיכה במדיטציה, חיבור ואיזון של האנרגיה הנשית והגברית בתוכנו, חיבור למיניות בריאה ומאוזנת ואהבה מודעת(טנטרה), להעצמה פנימית ולמימוש הפוטנציאל האישי, ליצירתיות, קבלה ונתינה והחיבור העמוק למהות ולשקט שמאחורי השקט...היה צורך ללכת מעבר לתרפיה - מעבר לפסיכולוגיה, לתמוך באיכות מדיטטיבית ואהבה ב 'פה ועכשיו' בחיי היום יום.

 

וכך קרה שנפתחתי 'לקריאה' של הפרחים שגדלו מסביב לקומונה ובפארק של האשרם. לעיתים הייתי מתעוררת בבוקר עם תחושה עזה ללכת לכוון הפארק, לא יודעת בדיוק למה ולאן, כשלפתע אני מוצאת את עצמי עומדת לפני פרח או עץ המכוסה כולו פריחה...

ברגעים אלו אני חווה בגופי פתיחות ורגישות יתר, מין התרחבות והתעלות רוח, המחשבות הולכות ונמוגות ומתוך מצב של 'נומיינד'- שקט מוחלט, נוצרת יכולת הקשבה עמוקה שדרכה אפשר לשמוע מסרים מהפרחים...

לעיתים קורה שבספונטאניות גופי מתחיל לרקוד ולשיר וככל שהוא נפתח ומתרחב אני יכולה לחוש את איכויות הריפוי שלפרח מסוים זה יש להציע.

להפתעתי, פעמים רבות אני מגלה שהפרח שהתגלה לי מתייחס בתכונותיו לנושא קולקטיבי מסוים שרבים מבאי הקומונה מתעסקים בו ברגע זה.

ואז ישנו היום והזמן המדויק להכין את תמצית הפרחים. זה קורה בימים בהירים ושמשיים, בשיא הפריחה וכשאני פתוחה ורגישה...אני קשובה לעץ ולישויות סביבו, ואני מונחה למספר מדויק של פרחים בריאים, בשיא פריחתם שלרוב הם פשוט נופלים לידי...אני מניחה אותם לצוף בקערת זכוכית בתוך מים טהורים, מניחה את הצלחת על האדמה מתחת ל 'עץ האם' כשאני משגיחה שהשמש זורחת מעליה במשך כל התהליך ועוזרת 'בבישול' התמצית.

וכמו בכל בשול מוצלח, חשוב מאד להיות קשוב ומדויק בזמן הבישול- אסור לבשל יותר מידי כי התמצית תתאדה(תישרף) וכמובן לא פחות מידי כי אז התמצית לא תהיה בפוטנציאל הגבוה ביותר שלה.

לאחר מספר שעות, כשאני יושבת מדיטטיבית נוכחת וקשובה בזמן שהפרחים נותנים את עצמם טוטלית, מגיע הזמן לאסוף את התמצית. אני מסירה ומסננת את הפרחים ומשתמשת רק במים עם התדרים שהשאירו הפרחים בתוכם ומוזגת אותם לתוך בקבוק שבחציו ברנדי בכדי לשמר את תרכיז התמצית לשנים הבאות.

תארו לכם שאתם מציפים ושוטפים את גופכם מידי פעם במים שבתוכם מספר טיפות של תמציות פרחים הנושאות ויברציות של איכויות חיוביות כמו- שקט ורוגע או חיות ועיירות, מיניות בריאה ושמחת חיים, תדרים של אהבה, מרכוז ובהירות של מחשבה, בטחון והערכה פנימית, אנרגיה יצירתית, הומור וצחוק...

 

מאחורי כל הכנת תמצית מפרח נמצא סיפור –'סיפור קסמים'- Magic Stories אותם אני מספרת בספרי- "Communion with Nature"- באחדות עם הטבע. חלקם כבר תרגמתי והם נמצאים גם באתרי. ראו ספורי פרחים בלינק זה

 

 

4.

 

לקח לי כ-7 שנים ליצור את הסט המלא של 32 תמציות הפרחים, ואז ידעתי בברור שיש לי את כל התמציות הדרושות לטפל בעצמי ובסובבים לי.

לא ידעתי אז שבשנת 2013 אקבל הזמנה ליצור תמצית פרח נוספת החשובה כל כך לקפיצה הקוונטית שרבים מאיתנו מתמודדים איתה בזמן זה...

 

מה שאהבתי הוא שמעולם לא טרחתי לצאת לחפש אותם, הם פשוט מצאו אותי בזמן הנכון והמדויק ו 'רתמו אותי לעבודה'...

ובנוסף, יש לציין שיצירת התמציות החדשות לא דרשה ממני  לעבור דרך סבל

וסימפטומים לא נעימים(כמו שהיה צריך לעבור ד"ר באך) להיפך, כל יצירת תמצית הייתה חגיגה והתרוממות רוח...קראתי  לתמציות אלו:

Buddhafield Flower Essences™  - 'פרחי הבודהה' או 'פרחי התודעה' כי הן נוצרו בשדה אנרגיה מיוחד במינו הרוטט בתודעה גבוהה יותר, מקום בו חי אחד מהמורים הרוחניים הדגולים ביותר, שהשאיר את חותמו בעולם וכן ספגו הפרחים גם את הויברציות של אלפי מודטים שהגיעו למקום מאז שנות ה-70. מעניין היה לבחון ,כשבדקתי אותם פרחים הגדלים גם באזורים שונים בעולם הבחנתי שהתדר של פרח שגדל ב 'בודהה-פילד' הרבה יותר גבוה ומכאן עוצמת הריפוי של תמציות פרחי הבודהה.

 

תודתי להרבה מחברי שהיו שותפים בתהליך יצירת תמציות הפרחים בצורה זו או אחרת. לדוגמה, חברה שפנתה אלי ופרח הספטודאה בכף ידה והיא מתפקעת בצחוק אדיר מהבטן אומרת לי שאני חייבת לבדוק פרח זה...(ראו סיפור הספטודיאה באתר שלי)או חבר אחר שהצטרף אלי בזמן שהכנתי את תמצית הבוהיניה וישבנו ובכינו יחדיו במשך שעות והורדנו מעלינו שנים(כנראה גם מחיים קודמים)של כאב וצער עמוק...או חבר שהגיע לפתע והצטרף אלי למדיטציה בזמן שהכנתי את תמצית ההיביסקוס הלבן(שתוכו אדום)-פרח טנטרי שפותח את כל הצ'אקרות ומביא להתמרה אנרגטית ואקסטאזה עילאית...

היו לי שנים רבות של התנסויות וחקירה של תמציות הפרחים על עצמי והאנשים סביבי באופן אישי אינדיבידואלי אבל גם קבוצתי... תארו לכם באחת הקבוצות לנשים של 'טיבטן פלסינג הילינג' באשרם – כ-100  נשים שוכבות על מזרונים תחת מבנה פירמידה ענק וכולן מחוברות פיסית ואנרגטית- ואני מטפטפת לכל אחת תרכובת של מספר תמציות תחת הלשון בכדי 'לתדלק' את התהליך...דמינו לכם מה קרה שם?... כמובן שתמצית הרימון הייתה תמיד כלולה בתרכובת, שאין כמוה- תומכת בהתחברות לתדר הנשי המאוזן, מהווה מרפא לאיברים השונים של האישה, ממוסס ציסטות, עוזר לפוריות ועוד.

מלבד זאת הנחתי קבוצות הילינג וקורסים ארוכים של הילינג אנרגטי שכלל את תמציות פרחי באך בחלק הראשון ובחלקו השני פרחי הבודהה בשלוב מדיטציות שונות ועבודת טרנספורמציה עמוקה של הצ'אקרות והגופים המעודנים.

לימדתי את שיטתי הייחודית לאיזון ולהילינג עם תמציות פרחים 'Flowerpuncture' - כשהמטופל שוכב ואני מניחה את בקבוקי התמציות על גופו של המטופל במקומות מדויקים (בדומה לטיפול סיני עם מחטים)והאדם נכנס לתוך הרפיה עמוקה מאד הנגרמת לו כתוצאה משחרור מתחים מהגופים המעודנים, לעיתים ממתחים עתיקי יומין במיוחד ואפילו מחיים קודמים..

בשנים האחרונות יצרתי גם תליונים- תכשיטים אנרגטיים אפקטיביים במיוחד אותם אפשר לענוד על הגוף המכילים תרכובות של תמציות פרחים שונות התומכות ב- הרגעה, חיזוק המערכת החיסונית, יצירתיות, תליון לנשים, תליון 'לגבר השלם', שיקוי טנטרי לזוגות, תליון למטפלים, לצחוק והומור...התליונים נמכרים כיום גם דרך מגזין הניו-אייג הידוע בהולנד-Happinez

ובמקומות שונים בעולם כשאני נוסעת לטפל וללמד קורסים.

 

5.

 

תמציות פרחי הבודהה נמכרו גם בחנויות העידן החדש שצצו כפטריות סביב הקומונה של אושו. במשך 12 השנים בהם התגוררתי בהודו, הוזמנתי מספר פעמים ללמד את הקורסים שלי גם ביפן.

ואז, חשתי שמשהו בחיי עומד להשתנות...מצאתי את עצמי נוסעת כל שנה למספר חודשים למדיטציה בהרי ההימלאיה כשאני עוברת תהליכים עמוקים עם עצמי וגם מקבלת תמיכה ממספר מורים רוחניים שפגשתי בדרך...השקט האין סופי של הרי ההימלאיה המושלגים מאז ועד עולם החל להדהד גם בתוכי.

ידעתי את השקט שמאחורי השקט, שמאחורי השקט...

 

יום אחד היה לי חיזיון...ראיתי עץ ושורשיו בחולות המדבר, עלי השלכת שלו הפכו לדמעות שנשרו לאדמה...ידעתי שהמדבר נמצא הפעם בישראל ושאני נקראת לשתף שם את עבודתי... חזרתי לישראל לאחר 25 שנה.

לאחר כ-10 שנים בתל אביב של טיפולים וקורסים רבים עם אנשי המרכז, אני מתגוררת במושב אמירים בצפון.

 

ומה החזון שלי בקשר לתמציות פרחי התודעה?

שיגיעו לידי מטפלים ומרפאים הוליסטיים/אלטרנטיביים רבים בארץ ובעולם, שהתנסו בהם ושיתמכו על ידם, ושיראו את הערך המוסף שמביאות התמציות לטיפולים השונים של איזון גוף ונפש.

שיגיעו לידי אנשים של יוגה ומדיטציה מכל הסוגים ולכל בני האדם השואפים לאזן גוף-נפש ורוח ולהגיע להרמוניה, הגשמת הפוטנציאל האישי, אושר ושלווה פנימית.

 

מקרים שטפלתי בהם עם תמציות פרחי התודעה

אתמול הגיעה אלי אחת מהתלמידות שלי שעברה אצלי את קורס הטרנספורמציה פעמיים. בפעם השנייה נכנסה להריון(כמו שקורה לרבות מתלמידותיי בכל קורס). היא הגיעה אלי עם בטן ענקית לפניה כשהיא מתלוננת על שעול שאינו פוסק במשך החודש האחרון. עשיתי לה בדיקה אנרגטית ומצאתי מספר תמציות שנמשכו לאזור צ'אקרת הגרון שלה.

אחת מהתמציות נתנה אינדיקציה של כעס נצבר שלא מבוטא. שאלתי אותה על מי היא כועסת. 'אימא', ענתה מיד. בקשתי שתדבר אליה, שתוציא הכול. לאחר מכן שתפה אותי שמשהו השתנה ביחסיה עם אמא מאז שהיא בהריון, נוצר מצב תלותי ביניהן והיא נותנת לזה לקרות כי היא חושבת שהיא 'חייבת' לאימה מכיוון שהיא עומדת להיות הסבתא...(יש לציין שעבודה בסיסית של שחרור מתלות מאימא שהביא ליחסים בריאים יותר ביניהן היא כבר עשתה בקורס) ברגע שהיא הבינה שזהו דפוס מחשבתי רעיוני ישן שהסתנן בגלל מצב ההיריון היא שחררה וצללה לתהליך מנוחה והילינג עמוק בעזרת תמציות נוספות שהנחתי על גרונה והפלא ופלא- אף לא שעול אחד...בין התמציות היה גם פרח הספטודאה לשחרור כעסים ופרח הרמון כתמיכה ללידה...לידה מוצלחת אישה יקרה!

 

מקרה נוסף- חבר וקולגה שלי שלימד בקומונה שלנו בהודו טאי צי, צי'קונג והילינג, בא אלי לביקור קצר לפני טיסתו לאירופה. הוא ספר לי כלאחר-יד שמזה שנים הוא סובל מצפצופים באוזניים. התפלאתי שהוא מעולם לא שתף אותי לפני כן, מסתבר שהוא נסה כבר הכול ולא ראה יותר שום תקווה לפתרון בעיה זאת. 'בוא ננסה', אמרתי לו. היו לנו 10 דקות לפני שהיה צריך לעזוב לשדה התעופה. אבחנתי אותו אנרגטית ומצאתי 3 תמציות ששתיים נמשכו לאזור האוזניים ואחת לאזור הכליות...כליות? 'כן' אמר לי 'לפני יותר מ-20 שנה הן נפגעו לי בגלל מחלת מין קשה...' הקשר האנרגטי בין הכליות המוחלשות לאוזניים גורם כנראה לקצר וצפצופים באוזניים...אך לא ידעתי בוודאות. שלחתי את ידידי לדרכו עם בקבוק תרכובת של שלושת התמציות. מספר ימים מאוחר יותר אני מקבלת טלפון מאירופה. זה היה ידידי שספר

לי על לילה שלם של תהליך פנימי עם תמציות הפרחים בזמן שחיכה לטיסה שלו במלון בבומבי, ועל השקט שחזר לאוזניו.

 

 
 

 6.

 

 

מכתב ממטופל עם תמציות פרחי הבודהה- פרחי התודעה

לסמבביה היקרה שלום,

רציתי לומר לך תודה מקרב לב על הטיפול היעיל שזכיתי לקבל ממך,

הגעתי אלייך סובל מנפילות דיכאון, וחוסר ביטחון,

עייפויות לא מוסברות, ואחרי שניסיתי

שיטות אחרות אלטרנטיביות שלא הועילו,

מאוד הופתעתי מהמהירות שבה חל השינוי,

בטיפול הראשון, כבר כשהנחת את התמציות על גופי הרגשתי תחושות נעימות בגוף,

והצ'אקרה התחתונה שהייתה הכי חסומה, הרגישה פתאום הכי נעים,

יצאתי מהטיפול מלא אנרגיות.

מאוד מהר קיבלתי תגובות מחברים שהרגישו שינוי אצלי,

כיום אני מרגיש שיפור גדול, יותר קל לי להגיד 'לא' למרות שיש אנשים שלא

אוהבים את זה, וגם הכרתי משהי (זה גם נושא שהיה חסום אצלי שנים

והסב לי המון כאב )

גם מאוד התחברתי לפשטות והצניעות שלך, ואני מתכוון ללמוד אצלך

את השיטה שלך,

תודה על כל הנתינה

באהבה א. א

 

 

"פרחים הם יותר בר חלוף, יותר אתריים, ויותר מעודנים מהצמחים שדרכם הם יתהוו, הם הופכים לשליחים מהמישור האחר, כמו גשר בין העולם הגשמי של צורות לעולם שמעבר לצורות ותבניות. לא רק שיש להם ריח מעודן ומהנה לבני אנוש אלא הם גם הביאו אתם ניחוח מממלכת הרוח..."

אקהרט טולה, בתרגום חופשי מתוך ספרו "ארץ חדשה- להתעורר לתכלית חייך"

 

"...המפגש הזה עם פרח יכול להיות הצצה אל תוך היקום, מכוון שפרח הוא לא רק פרח. זהו כל היקום הגדל אל תוך פרח, כל היקום נהיה פרח. ואתה גם כן לא רק בן אדם, כל היקום נעשה מודע בתוכך, גם זאת פריחה. וכאשר שני פרחים אלו נפגשים, מפגש זה הוא מופלא, של התלהבות עילאית, של אקסטאזה, ודרך מפגש זה, לראשונה בחייך אתה נעשה מודע לקיום שמעבר למילים..."

Osho – That art Thou #47           

 

סמבביהAnand Sambhavya , תלמידתו של אושו מאז 1980. התגוררה במשך שנים רבות בקומונה הבינלאומית של אושו בהודו, שם יצרה את "תמציות פרחי התודעה", התומכות באיזון אנרגטי והילינג ובטרנספורמציה רוחנית..

הדריכה ב'מולטיברסיט'י בפונה-הודו, ביפן, ארה"ב, אירופה ודרום אמריקה.

מטפלת, מלמדת קורסים ומכשירה מטפלים להעצמה אישית וטרנספורמציה בדרך הטנטרה, וקורסים להילינג - איזון והעצמה של הצ'קרות בעזרת תמציות פרחי-הבודהה- פרחי התודעה.

 
לפרטים נוספים על מהות הטיפול עם תמציות פרחי התודעה: flowerpuncture  בלינק זה

 

לפרטים נוספים על קורס ההילינג האנרגטי השנתי והכשרת מטפלים ליחצו על לינק זה 

 

052-4860131

 

 

 
הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. תשובה למאמר ednaintz (משתמש/ת אנונימי/ת) 2016/11/18 17:17
יש לך שאלה? בוא נשוחח ב-WhatsApp